Nowa rada nadzorcza w Tauron Polska Energia

Beata Chłodzińska została nową przewodniczącą rady nadzorczej w Tauron Polska Energia. Jej zastępcą będzie Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wcześniej Skarb Państwa odwołał większość osób z zarządu. W ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia o poważnym spięciu na linii zarząd Tauronu – resort skarbu, mogącym pogrzebać plan ratunkowy dla górnictwa. Jednym z kontekstów była kwestia przejęcia kopalni Brzeszcze.

Dziś, dzień po zmianach personalnych w Tauronie, Spółka Restrukturyzacji Kopalń ogłosiła przetarg ws. sprzedaży kopalni Brzeszcze. Był to jeden z warunków stawianych przez Tauron ws. ewentualnego nabycia części aktywów tej kopalni.

Poseł Andrzej Abramowicz z sejmowej Komisji Gospodarki zwraca uwagę, że Jarosław Zagórowski, który odszedł z JSW po protestach górniczych, nie jest gwarantem zabezpieczenia interesów kopalń.

– Pan Jarosław Zagórowski jest takim człowiekiem do zadań specjalnych. On już był skierowany do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak się skończyło to prezesowanie, wiemy. Zatem nie wiem, czy to jest akurat odpowiednia osoba do realizacji tych porozumień ze związkami zawodowymi w Kopalni Brzeszcze. Mówi się, że Tauron nie chciał przejąć, czy też stwarzał pewne trudności w przejęciu. Teraz to się poprawi, ale tak jak mówię, ta osoba nie gwarantuje akurat dobrej realizacji interesu kopalń i górników. Ja jestem pełen wątpliwości w tej sprawie – mówi Andrzej Abramowicz.

Rząd nie wywiązał się z porozumienia zawartego ze związkowcami na początku roku. Dlatego też strona społeczna od września rozpocznie akcję informacyjną o stanie realizacji umowy. Natomiast od października ma zostać wznowione pogotowie protestacyjno-strajkowe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl