W. Brytania: Trzęsienie ziemi w południowej Walii

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4 nawiedziło w sobotę południową Walię oraz południowo-zachodnią Anglię – poinformowały brytyjskie służby geologiczne BGS. Nie ma informacji o ofiarach oraz poważniejszych zniszczeniach.

W sobotę po południu w mediach społecznościowych mieszkańcy zachodniej Wielkiej Brytanii ze zdziwieniem informowali o wstrząsach oraz kołyszących się budynkach. Z powodu trzęsienia ewakuowano Uniwersytet Swansea – przekazały brytyjskie media.

Według służb geologicznych wstrząsy były odczuwalne nawet w promieniu 300 km od epicentrum, które znajdowało się ok. 20 km na północ od położonego nad Kanałem Bristolskim miasta Swansea.

Sobotnie trzęsienie jest najsilniejszym w Wielkiej Brytanii od dziesięciu lat – podały BGS. Służby podkreśliły, że było ono „8 mln razy słabsze” niż japońskie w 2011 roku o magnitudzie 9.

Jak zaznaczyły BGS, co roku na świecie dochodzi do 3 tys. trzęsień o sile porównywalnej do sobotniego w Walii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl