fot. gov.pl

Blisko 4 tys. szkół przystąpiło do projektu mLegitymacja

Już prawie 4 tys. szkół przystąpiło do projektu mLegitymacja. Jest to alternatywa dla tradycyjnego papierowego dokumentu, którą pobiera się na telefon komórkowy typu smartfon.

M–Legitymacja to projekt Ministerstwa Cyfryzacji. To część aplikacji m-obywatel. Ci, którzy zastąpili już tradycyjną-papierową legitymację cyfrową, mówią o dużym sukcesie takiego rozwiązania.

– Doświadczenia szkół, które do tej pory przystąpiły do naszego projektu jednoznacznie pokazują, że mLegitymacja to rozwiązanie, które chwalą sobie nie tylko uczniowie, ale i rodzice. Jej wdrożenie nie generuje też żadnych dodatkowych kosztów dla szkół. Nie muszą kupować nowego oprogramowania lub sprzętu. Zapewniamy im pełne wsparcie – wskazał minister Marek Zagórski.

Jak zapewniło Ministerstwo Cyfryzacji, mLegitymacja działa na takich samych zasadach, jak tradycyjna legitymacja. Upoważnia uczniów do wszystkich, przysługujących im zniżek. Do tego jest bezpieczna i trudna do podrobienia.   Aby przystąpić do projektu każda placówka edukacyjna musi: po pierwsze, wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie ose.gov.pl., i po drugie, przekazać dane niezbędne do uruchomienia systemu. Po dokonaniu tych formalności wskazane przez szkołę osoby otrzymają dostęp do dedykowanego portalu umożliwiającego wystawienie i obsługę mLegitymacji. Do tej pory do ministerialnego projektu przystąpiło prawie cztery tysiące szkół.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl