fot. pixabay.com

Birma: Władze wojskowe zablokowały Twittera

Birmańska junta zablokowała w piątek dostęp do Twittera. Wcześniej w tym tygodniu odcięty został dostęp do Facebooka. Władze wojskowe ingerują w działanie mediów społecznościowych, ponieważ to za ich pośrednictwem zwołuje się opozycja.

Informację o blokadzie dostępu do Twittera przekazała Agence France-Presse. Po tym jak w środę wieczorem birmańskie władze wojskowe nakazały wszystkim operatorom komórkowym oraz dostawcom internetu w kraju zamknąć dostęp do serwisu w imię „stabilizacji” kraju, opozycja używała Twittera jako medium.

W czwartek, jak przekazał Reuters, aplikację Twitter pobrały tysiące Birmańczyków. Popularne były hashtagi #RespectOurVotes (Szanujcie Nasz Głos – tłum. PAP), #HearTheVoiceofMyanmar (Usłyszcie Głos Mjanmy – tłum. PAP) oraz #SaveMyanmar (Ratujcie Majnmę – tłum. PAP).

W poniedziałek wojsko przejęło władzę w Birmie, twierdząc, że w czasie listopadowych wyborów parlamentarnych, w których wysokie zwycięstwo odniosła NLD, dochodziło do oszustw. Państwowa komisja wyborcza nie wykryła jednak nieprawidłowości. Po zamachu stanu wojskowi utworzyli Radę Zarządzania Państwem i zapowiedzieli nowe wybory za rok.

Demokratycznie wybrana przywódczyni kraju Aung San Suu Kyi i prezydent U Win Myint pozostają prawdopodobnie w areszcie, mimo licznych międzynarodowych apeli o ich natychmiastowe uwolnienie.

Od tamtej pory w kraju trwają protesty przeciwko puczowi. Junta zatrzymała co najmniej 147 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl