fot. pixabay.com

Twitter zawiesił konto republikańskiej kongresmenki za wpisy, że COVID-19 nie jest groźny

Firma Twitter poinformowała, że tymczasowo zawiesiła konto republikańskiej kongresmenki Marjorie Taylor Greene za wpisy, które „naruszały politykę dezinformacji mediów społecznościowych w sprawie COVID-19”.

Marjorie Taylor Greene napisała, że koronawirus nie jest niebezpieczny dla osób nieotyłych i poniżej 65. roku życia, a organizacje nie powinny forsować szczepionek lub masek zatwierdzonych przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Tweety te zostały oznaczone przez platformę jako „wprowadzające w błąd”.

Stany Zjednoczone używają szczepionek wyprodukowanych przez firmy Pfizer, Moderna oraz Johnson & Johnson w ramach zezwolenia FDA na tzw. użycie awaryjne. Żadna z tych szczepionek nie jest w pełni zatwierdzona, ale liczne badania dowiodły ich skuteczności – podaje Agencja Reutera.

Prezydent USA Joe Biden wezwał właścicieli mediów społecznościowych do podjęcia działań w sprawie „dezinformacji szczepionkowej”.

Według Twittera konto Marjorie Taylor Greene pozostanie zablokowane przez 12 godzin.

W oświadczeniu wideo na Facebook Live Greene przyznała, że została tymczasowo zawieszona na platformie Twitter i obwiniła administrację Joe Bidena o próby kontrolowania wolności słowa.

„Pamiętacie, jak w zeszłym tygodniu rzecznik powiedział, że Biały Dom pracuje nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się (dezinformacji), ponieważ chcą być ostrożni i chcą mieć kontrolę nad informacjami, które są udostępniane na temat COVID-19 i szczepionek, czy to nie jest niepokojące?” – spytała Marjorie Taylor Greene.

PAP

drukuj