fot. pixabay.com

Białystok: seniorzy mogą nadal korzystać z usług „złotej rączki”

Osoby starsze i niepełnosprawne mieszkające w Białymstoku mogą nadal korzystać z bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach domowych – poinformowała Fundacja Spe Salvi. Projekt „złota rączka” potrwa do końca roku.

Projekt „złota rączka” działa w mieście od 2018 roku. Od kilku lat konkurs organizowany przez władze Białegostoku wygrywa Fundacja Spe Salvi.

W tym roku kontynuuje rozpoczęty w ubiegłym dwuletni projekt. Jak powiedziała Monika Lewko ze Spe Salvi, z usług „złotej rączki” mogą skorzystać osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami.

Osoby, które chcą skorzystać z takiej pomocy, powinny skontaktować się z fundacją telefonicznie pod numerem telefonu: 578 733 659 lub osobiście w siedzibie fundacji przy ul. Warszawskiej. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku.

Monika Lewko oceniła, że z roku na rok zainteresowanie pomocą rośnie i jest więcej zgłoszeń. Z doraźnej pomocy korzysta co roku kilkaset osób. Dodała, że w ubiegłym roku limit 620 zgłoszeń wyczerpał się pod koniec listopada, ale dzięki możliwości zwiększenia limitu udało się w ubiegłym roku wykonać 650 drobnych prac. Na ten rok Fundacja przewiduje, że będzie możliwość wykonania ok. 700 napraw.

Pomoc „złotej rączki” – jak powiedziała Monika Lewko – w ubiegłym roku była potrzebna seniorom m.in. w wymianie kranów, klamek czy żarówek, ale też np. w uszczelnianiu okien. Seniorzy zgłaszali też problemy z łóżkami, potrzebowali też pomocy przy zawieszeniu obrazów czy naprawie list przypodłogowych.

W tym roku miasto na realizację tego zadania przeznaczyło 100 tys. złotych – poinformowała Fundacja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl