Białostocka PO sprzeda MPEC

Białostocka Platforma Obywatelska sprzeda Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Rada Miejska podjęła decyzję o sprzedaży udziałów w MPEC, spółce zatrudniającej 600 osób, której zyski w zeszłym roku wyniosły 4 mln zł.

Pracownicy spółki oraz mieszkańcy miasta są przeciwni sprzedaży MPEC. To bardzo zła decyzja. Jej skutki odczują nie tylko pracownicy ale także mieszkańcy miasta – mówi Sławomir Grygoruk, przewodniczący Solidarności MPEC Białystok.

–  Radni zgodzili się na sprzedaż udziałów MPEC w Białymstoku. Uważamy, że podjęli złą decyzję. Będzie ona miała bezpośredni wpływ na poziom życia mieszkańców. Nikt przychodząc tutaj, inwestując i wykładając takie pieniądze, które oczekuje miasto na pewno nie będzie charytatywnie sprzedawał nam ciepła. Oczywiście wszystko przełoży się na czynsz. To pokazują przykłady polskich prywatyzacji, które się już odbyły – powiedział Sławomir Grygoruk.

Radni PO odrzucili wniosek Radnych PiS o przeprowadzenie referendum w sprawie sprzedaży udziałów MPEC. W tej sytuacji PO pokazała ile jest w niej troski o obywateli. Mówi Rafał Rudnicki, Radny PIS w Białymstoku.

–  Nasz wniosek przepadł w głosowaniu, o to aby wszyscy Białostoczanie w drodze referendum gminnego zadecydowali o tym, czy są za tym by zbyć udziały w MPEC. Ten wniosek nie został poparty przez radnych z PO.  Uznali, że Białostoczanom nie przysługuje  prawo głosu w tej sprawie. Białostoczanie nie mają publicznie powiedzieć, czy chcą takiej prywatyzacji, czy nie. Platforma Obywatelska, która ma w swojej nazwie „Obywatelska” okazała się ugrupowaniem, które w żaden sposób nie ma nic wspólnego z obywatelskością – powiedział Rafał Rudnicki, Radny PiS w Białymstoku.

W najbliższym czasie rozpocznie się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem w sprawie przeprowadzenia referendum.

 

Wypowiedź Sławomira Grygoruka


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź Rafała Rudnickiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj