fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

BGKN i SARP nawiążą współpracę ws. programu Mieszkanie Plus

Współpraca BGK Nieruchomości (BGKN) z wybitnymi architektami, członkami Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) przy realizacji pilotażowych projektów rządowego programu Mieszkanie Plus, taki jest cel listu intencyjnego podpisanego przez BGKN i SARP – podał dziś BGKN.

„Cieszymy się, że możemy realizować tego typu projekty (…). Jesteśmy przekonani, że realizacja programu Mieszkanie Plus może przynieść dobre jakościowo rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne, wzorem ubiegłowiecznego Bauhausu” – podkreślił, cytowany w komunikacie BGKN, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Mariusz Ścisło.

Natomiast, cytowany w komunikacie, prezes BGKN Mirosław Barszcz zadeklarował: „W BGK Nieruchomości bardzo liczymy na owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich”.

„Zależy nam zwłaszcza na transferze wiedzy i doświadczeń przy realizowanych przez nas konkursach architektonicznych” – powiedział Mirosław Barszcz.

Jak czytamy w informacji prasowej BGKN, podpisany list zakłada, że BGK Nieruchomości i SARP będą współpracować przy konsultacjach optymalnych rozwiązań projektowych (architektonicznych i technologicznych) w projektowaniu wzorcowych osiedli mieszkaniowych. Stowarzyszenie pomoże bankowi w wypracowaniu propozycji najlepszych standardów budownictwa mieszkaniowego i ocenianiu ich innowacyjności. Udzieli także wsparcia przy rozstrzyganiu konkursów architektonicznych i urbanistycznych, organizowanych przez BGK Nieruchomości.

Jak poinformowano, zapisane w liście deklaracje mogą zaowocować podpisaniem przez BGK Nieruchomości i SARP dodatkowych umów i porozumień, precyzujących zakres wspólnych prac oraz wzajemne zobowiązania.

PAP/RIRM

drukuj