W Białej Podlaskiej zainaugurowano program Mieszkanie Plus

W Białej Podlaskiej ruszyła pierwsza inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus. Dziś podpisano umowę z firmami, które wybudują trzy bloki tj. 186 mieszkań. Przedstawiciele władz państwowych wbili pierwszą łopatę pod inwestycję.

W uroczystości wzięli udział m.in. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Lider partii rządzącej podkreślił, że mieszkanie jest fundamentem wolności.

– Ktoś, kto nie ma mieszkania i nie ma szans na mieszkanie nie jest człowiekiem wolnym. Ale nie jest człowiekiem wolnym także ten, kto mieszkanie otrzymuje, ale musi zaciągnąć ogromny kredyt. Później przez ten kredyt jest na swój sposób więziony. Ten program, który zbyt późno, ale wcześniej się nie dawało jest dzisiaj uruchamiany i ma zwrócić Polakom tą wolność i prawo do normalności, prawo do normalnego życia – akcentował Jarosław Kaczyński.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, podkreślił, że program tanich mieszkań na wynajem jest wielką niedokończoną rewolucją z czasów „Solidarności”. Polityk zaznaczył, że dzięki temu programowi może zmienić się życie naszego kraju.

– Ten program jest dla mnie absolutnie kluczowy, absolutnie najważniejszy. On może zmienić życie naszego kraju na wiele dekad przed nami – zwrócił uwagę Mateusz Morawiecki.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślił, że zapewnienie Polakom godnego mieszkania jest wyzwaniem cywilizacyjnym. Przypomniał, że w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 356 mieszkań. Średnia europejska to 435 mieszkań.

– Zakładamy, że do 2030 roku ta sytuacja musi absolutnie ulec zmianie. Musimy nawiązać do średniej europejskiej, musimy ją osiągnąć – oznajmił minister.

Program Mieszkanie Plus zakłada budowę tanich lokali na wynajem z możliwością dojścia do własności. Nowe umowy inwestycyjne na budowę mieszkań zostały dziś podpisane także w Jarocinie i Opolu.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl