Prezydent w Staszowie: przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo

Obecna władza realizuje proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i bezpieczeństwa – powiedział dziś podczas spotkania z mieszkańcami Staszowa (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że czwartkowa wizyta w Elektrowni Połaniec [czytaj więcej] była dla niego momentem ogromnej satysfakcji.

„Z radością usłyszałem od prezesa zarządu: <<panie prezydencie, dwa tygodnie temu zakończyliśmy proces przejmowania tej spółki, tego zakładu z powrotem w ręce Rzeczypospolitej>>” – powiedział Duda.

Prezydent mówił „o kłamstwie opowiadanym w latach dziewięćdziesiątych” – „że przyjdzie zagraniczny inwestor i będzie lepiej, będzie lepiej zarządzał, będzie lepiej wszystko funkcjonowało, i generalnie, jeśli wszytko sprzedamy, to będzie lepiej”.

„Nikt nie zadba o nasze interesy tak, jak my potrafimy o nie zadbać, na swojej ziemi” – podkreślił Andrzej Duda.

„Z podniesioną głową mogę powiedzieć, że obecna władza, w tym ja, ten właśnie proces także tu, w Świętokrzyskiem, realizuje – proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i proces przywracania bezpieczeństwa. Energetyka to kwestia bezpieczeństwa” – powiedział prezydent.

Elektrownia Połaniec zlokalizowana w Zawadzie (Świętokrzyskie) od połowy marca należy do kontrolowanej przez Skarb Państwa Enei, która kupiła ją od francuskiej firmy Engie. To jedna z młodszych elektrowni systemowych w kraju oraz największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Firma nosi teraz nazwę Enea Elektrownia Połaniec (Enea Połaniec).

PAP/RIRM

drukuj