(fot. PAP)

Będzie luka w prawie. Rząd nie zdąży na czas

3 sierpnia tracą moc zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny przepisy dotyczące opłat za koncesje radiowe i telewizyjne.

Parlament najprawdopodobniej nie zdąży do tego czasu uchwalić nowego prawa. W skutek czego przestaną istnieć podstawy do poboru przez KRRiT należności za koncesje. Dlatego Krajowa Rada decyzje o przyznaniu licencji lub jej nie przyznaniu przekłada na późniejszy okres.

Trybunał dał ustawodawcy rok na uchwalenie nowych przepisów.Prace nad nowelizacją ustawy w lutym tego roku rozpoczęła senacka Komisja Ustawodawcza.

Poseł Barbara Bubula, były członek KRRiT mówi, że jest to kolejny przejaw bezczynności rządu świadczący o tym, że nie jest on w stanie zapanować nad mediami. Temat mediów publicznych, które mają kłopoty finansowe nie jest omawiany.


Pobierz Pobierz

Regulacje dotyczące naliczania opłat za udzielanie koncesji RTV Trybunał Konstytucyjny zakwestionował w lipcu ubiegłego roku. W ocenie TK kwestie związane z daniną publiczną, a za taką należy uznać opłatę koncesyjną, powinny zostać uregulowane w ustawie, a nie w rozporządzeniu KRRiT.

drukuj