fot. flickr.com

Będą kolejne zmiany w pakiecie onkologicznym

W Ministerstwie Zdrowia rozpoczęły się prace nad zmianami w pakiecie onkologicznym. Opracowywane są odpowiednie akty prawne – poinformował rzecznik resortu Krzysztof Bąk.

Zmiany mają pozwolić na leczenie łagodnych nowotworów centralnego układu nerwowego, niektórych nowotworów układu krwiotwórczego i chłonnego w ramach szybkiej terapii onkologicznej.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz mówi, że Minister Zdrowia popsuł leczenie onkologiczne, a teraz drobnymi kroczkami próbuje to naprawić.

– Jeżeli pan minister będzie tak drobnymi krokami chciał to załatwić, to wiele ludzi przez to na bieżąco traci każdego dnia życie. Panie ministrze, wzywam pana, żeby pan przeczytał uwagi do pańskiej twórczości, jakie NRL złożyła, zechciał je wszystkie wprowadzić w życie i nie będzie pan miesiąc zgłaszać nowego swojego sukcesu – powiedział dr Maciej Hamankiewicz.

Dr Maciej Hamankiewicz złożył w połowie kwietnia wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją niektórych jego rozwiązań. Jego zdaniem, pakiet zdezorganizował system ochrony zdrowia.

RIRM

drukuj