Beata Szydło spotka się z górniczą „Solidarnością”

Górnicza „Solidarność” spotka się dziś z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera Betą Szydło. Związkowcy chcą rozmawiać o przyszłości sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Spotkanie ma się rozpocząć o 11.00 w siedzibie śląskodąbrowskiej „Solidarności” w Katowicach.

Przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik mówi, że zebrani będą chcieli wiedzieć, jakie kroki podejmie Beata Szydło w stosunku do górnictwa, jeśli zostanie premierem.

– Górnictwo znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Obecna ekipa rządząca przez wiele lat zaniechań doprowadziła górnictwo do takiego stanu, w jakim jesteśmy. W tej chwili podjęte zostały działania ratunkowe, a one bardzo często noszą znamiona działań pozorowanych. Tak naprawdę nie wiemy, jak się skończy zabawa z górnictwem rządzącej obecnie koalicji – powiedział Jarosław Grzesik.

Jarosław Grzesik mówi, że wcześniejsze obietnice rządu PO-PSL odnośnie górnictwa nie doczekały się realizacji.

Pierwsze spotkanie Beaty Szydło, jako kandydatki na premiera, z przedstawicielami branży górniczej odbyło się 30 czerwca. Podkreśliła wówczas, że polskie górnictwo potrzebuje doinwestowania i strategii.

– Dla Prawa i Sprawiedliwości polskie górnictwo, polski przemysł – jego budowanie, jest priorytetem. Zrobimy wszystko, żeby program rozwoju polskiego przemysłu, budowanie polskiego przemysłu, polska gospodarka oparta o polski węgiel, miała priorytetowe zielone światło w czasie, kiedy będziemy rządzili. To jest dzisiaj najistotniejsze i najważniejsze. To jest budowanie nowych miejsc pracy, ale to też budowanie tego rozwoju, z którego może czerpać jak największa część polskiego społeczeństwa – podkreśliła Beata Szydło.

Beata Szydło oskarżała rząd PO-PSL o doprowadzenie do zapaści w polskim górnictwie. W związku z tym, prezentowane przez Ewę Kopacz propozycje dla Śląska uznała za niewiarygodne.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl