Premier: władza powinna się kierować interesem obywateli 

Władza powinna kierować się interesem obywateli; postępowanie, które charakteryzowało poprzedni rząd – oparte na egoizmie, marnotrawstwie i na pogardzie dla obywateli – powinno być nie tylko zapomniane, ale też rozliczone – powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu podsumowuje pierwsze półrocze swojej działalności.

Premier na posiedzeniu Rady Ministrów, które ma przyjąć sprawozdanie z półrocza działalności rządu, podkreśliła, że posiedzenie ma charakter roboczy i wnioski z niego mają posłużyć przygotowaniom do dalszej pracy.

„Zbliżamy się do tego momentu, gdy będziemy przystępować do pracy nad przygotowaniem budżetu na 2017 r.; mamy plany, projekty, które są do zrealizowania jeszcze w tym roku, które będziemy realizowali również w przyszłym roku” – wymieniała Beata Szydło.

„To nasze dzisiejsze posiedzenie to jest nie tylko podsumowanie tych sześciu miesięcy, wyciągnięcie wniosków, ale również perspektywa na przyszłość” – zaznaczyła premier.

„Pamiętajmy, że władza powinna kierować się interesem obywateli, że jesteśmy na służbie, a postępowanie, które charakteryzowało poprzednie osiem lat rządów – oparte przede wszystkim na egoizmie, marnotrawstwie pieniędzy publicznych i na pogardzie dla obywateli – powinno być jak najszybciej nie tylko zapomniane, ale też rozliczone” – powiedziała Beata Szydło.

„Musimy pamiętać, ażeby wystrzegać się takiego postępowania” – dodała.

Wczoraj minęło pół roku od zaprzysiężenia gabinetu premier Beaty Szydło. Jutro przypadnie sześć miesięcy od wygłoszenia przez nową premier expose.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl