fot. flickr.com

Barack Obama na szczycie NATO w Warszawie

Prezydent USA Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry będą uczestniczyć w lipcowym szczycie NATO w Warszawie – poinformowano w oświadczeniu umieszczonym na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu. John Kerry złożył także życzenia Polakom z okazji święta Konstytucji 3 Maja.

Sekretarz stanu USA John Kerry poinformował, że razem z prezydentem Obamą przylecą do Warszawy. Przypomniał też, że więzi między obydwoma narodami sięgają okresu amerykańskiej niepodległości, a ożywienie relacji nastąpiło po zakończeniu epoki zimnej wojny. W oświadczeniu wydanym przez Kerry’ego czytamy:

„Dzisiaj nasze narody blisko współpracują w sprawach gospodarczych i bezpieczeństwa, nasi żołnierze służą ramię w ramię w różnych regionach całego świata. Razem jesteśmy gotowi stawiać opór wszystkim zagrożeniom dla bezpieczeństwa i dobrobytu naszych obywateli”.

John Kerry podkreślił, że podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce był pod głębokim wrażeniem młodych naukowców, przedsiębiorców i wynalazców, z którymi się spotkał. Na zakończenie w oświadczeniu sekretarz stanu USA złożył  „Najlepsze życzenia dla Polaków w Dniu Konstytucji”. Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. Mają na nim zapaść ostateczne decyzje w sprawie wzmocnienia obecności wojskowej na wschodniej flance NATO.

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj