fot. pixabay.com

Banki Żywności apelują – nie marnuj jedzenia!

Banki Żywności alarmują, że Polacy wciąż wyrzucają za dużo żywności. Zachęcają też, aby podzielić się jedzeniem, które zostanie nam po świętach z potrzebującymi.

Prezes Federacji Polskich Banków Żywności, Beata Ciepła, wskazuje, że nadmiar poświątecznego jedzenia można oddać gościom, którzy z nami spędzali Święta Wielkanocne, sąsiadom, ale też zanieść do jadłodzielni i publicznych lodówek.

W tych miejscach można zostawić ciasta, sałatki i inne dania – podkreśla Beata Ciepła.

Coraz częściej w naszym kraju i w naszych miastach pojawiają się lodówki społeczne i jadłodzielnie. Nadmiar żywności wydatnej do spożycia można zanieść i można podzielić się z osobami, które albo mają za mało środków, żeby przygotować bogate święta, albo nie miały czasu ani możliwości, żeby takie dania przygotować – powiedziała Beata Ciepła.

Według szacunków, w Polsce co roku marnuje się blisko pięć ton żywności. 60 proc. wyrzucanego jedzenia pochodzi z gospodarstw domowych.

Do koszy z odpadami najczęściej trafiają: pieczywo, owoce, warzywa oraz wędliny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl