fot. pixabay

Stań po stronie życia! Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Weźmy do serca apel Ojca Świętego Franciszka do Polaków. Włączmy się do modlitwy o ochronę życia. Codziennie przez siedem dni aż do 8 kwietnia, rozważając słowa św. Jana Pawła II, módlmy się o szacunek dla każdego życia.

 „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie przenikająca na cały świat” – zachęca Polskie Stowarzyszanie Obrońców Życia Człowieka.

Są to słowa pochodzące z encykliki św. Jan Paweł II pt. „Evangelium Vitae” z 1995 roku, ale nie tracą na aktualności i dzisiaj. Wzywają każdego z nas, by stanąć po stronie życia; walczyć o to bezbronne życia, które same o siebie jeszcze zawalczyć nie może. Walczyć z różańcem w ręce i modlitwą na ustach.

– Tylko siedem dni, tylko kilka minut dziennie i bardzo konkretne intencje. Zapraszamy na już czwarty Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – zaznaczył Marcin Nowak, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczął się dzisiaj, się 2 kwietnia.

– Życie jest tak pięknym darem i tak wielkim cudem, że chcemy je świętować przez cały tydzień, a nie tylko w jednym dniu – wskazała Magdalena Guziak-Nowak, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Modlitwa zakończy się 8 kwietnia, w Dzień Świętości Życia, który w tym roku wyjątkowo został przesunięty z 25 marca. Codziennie towarzyszyć będą mu słowa św. Jana Pawła II z listu pod tytułem „Rodzina Bogiem Silna”.

– Każdego dnia będziemy polecać inne intencje. Pomodlimy się za dzieci nienarodzone i ich rodziców, za młodzież i wychowawców, a także za lekarzy i farmaceutów oraz polityków i dziennikarzy – wyjaśniła Magdalena Guziak-Nowak.

Do modlitwy może dołączyć każdy.

– Możesz zamówić wydrukowane bezpłatne broszury z rozważaniami na każdy dzień dla siebie i dla przyjaciół – poinformował Marcin Nowak.

Jest też drugi sposób.

– Bądź z nami online. Wszystkie treści lub kilkuminutowe filmy z komentarzem do poszczególnych dni będą dostępne na naszej stronie internetowej – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak.

Więcej szczegółów w mediach społecznościowych Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz na stronie internetowej pro-life.pl.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl