fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] W. Zięba o inicjatywie „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”: Absolutnie nie chcemy wychodzić na ulice i  wchodzić w siłową czy słowną konfrontację ze zwolennikami aborcji. Naszym obowiązkiem jest modlitwa za nich

Absolutnie nie chcemy wychodzić na ulice i  wchodzić w siłową czy słowną konfrontację ze zwolennikami aborcji. Natomiast naszym obowiązkiem jest modlić się za nich. Podczas Tygodnia Modlitw chcemy modlić się nie tylko za dzieci nienarodzone, ale także za: rodziców, którzy słyszą od lekarzy niekorzystną diagnozę prenatalną; polityków, aby nie szukali nowych prób tzw. kompromisu i zapewnili należytą pomoc państwa dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi; personel medyczny, dziennikarzy, a także za ludzi domagających się zabijania nienarodzonych dzieci  w naszej ojczyźnie – podkreślił Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Już 19 marca rozpoczyna się akcja „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”. [czytaj więcej]  Jak zaznaczył Wojciech Zięba, pomysł na inicjatywę został zainspirowany decyzją papieża Franciszka, który rok 2021 ogłosił Rokiem św. Józefa.

Gdy usłyszeliśmy decyzję Papieża o ogłoszeniu Roku św. Józefa od razu wiedzieliśmy, że trzeba się zaangażować, że trzeba prosić św. Józefa o szczególną opiekę dla spraw obrony życia w Polsce – wskazał.

Naszym marzeniem jest, aby Dzień Świętości Życia poprzedzać Tygodniem Modlitw – podkreślił prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Mam nadzieję, że tak się stanie, ale będzie to zależało również od zaangażowania ludzi, którzy włączą się w modlitwę. Na razie widzimy, że bardzo dużo mediów, głównie katolickich, włącza się do tego. Wszystkie parafie w Polsce zostały poinformowane o inicjatywie, zarówno listowanie jak i mailowo przez episkopat. Mamy kilkanaście błogosławieństw od księży biskupów z Polski – wskazał gość Radia Maryja.

Jest to ważna inicjatywa zwłaszcza w obecnych czasach – ocenił prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Wszyscy żyjemy w dalszym ciągu niepokojami społecznymi, konsekwencjami decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października przyznał prawo do życia także dla dzieci, które są podejrzewane o niepełnosprawność. To jest wielkie dobro. Bardzo dziękujemy Bogu i jesteśmy wdzięczni sędziom Trybunału, że znaleźli odwagę, żeby podjąć taką decyzję i w ten sposób zinterpretować zapisy konstytucji – dodał.

Temat zabijania nienarodzonych dzieci wciąż rozgrzewa opinię publiczną. Platforma Obywatelska ma przedstawić stanowisko w sprawie tzw. aborcji. Z ust polityków formacji pada propozycja nie tylko powrotu do eugeniki, ale mówią również o zabijaniu nienarodzonych dzieci na życzenie[więcej].

– Podczas Tygodnia Modlitw chcemy modlić się nie tylko za dzieci nienarodzone, ale także za: rodziców, którzy słyszą od lekarzy niekorzystną diagnozę prenatalną; polityków, aby nie szukali nowych prób tzw. kompromisu i zapewnili należytą pomoc państwa dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi; personel medyczny, dziennikarzy, a także za ludzi domagających się zabijania nienarodzonych dzieci  w naszej ojczyźnie – wyjaśnił Wojciech Zięba.

Jak stwierdził rozmówca na antenie Radia Maryja, jest to tydzień solidarności ze wszystkimi, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie postaw, podejmowanie decyzji prawnych, wykonywujących czy mogących wykonywać tzw. aborcję, a także za lekarzy, którzy mogą nadużywać tzw. przesłanek aborcyjnych.

Jest to kompleksowa modlitwa, która w każdy dzień będzie miała inną intencję, bardzo konkretną. Chcemy prosić za wstawiennictwem św. Józefa, aby w naszej ojczyźnie nie zabijano nienarodzonych dzieci, żeby każdy miał prawo się narodzić, a następnie o godne warunki do życia – zwrócił uwagę prezes stowarzyszenia.

Jest już przygotowany dokładny plan akcji.

Codzienna modlitwa będzie się składać z krótkiego rozważania fragmentu Listu Apostolskiego papieża Franciszka „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, odmówienia Litanii do św. Józefa i modlitwy św. Jana Pawła II, którą zawarł na końcu encykliki „Evangelium Vitae”. Nasze Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało bezpłatne broszury, które można u nas zamawiać, ale także pobrać ze strony internetowej www.pro-life.pl. Rozważania i modlitwy będą publikowane codziennie w „Naszym Dzienniku”. Natomiast gorąco zachęcam wszystkie wspólnoty, grupy, parafie, Rodzinę Radia Maryja do włączenia się i promowania tej modlitwy – poinformował rozmówca „Aktualności dnia”.

Bezpłatne materiały będzie można również zmawiać pod numerem telefonu: 12 311 02 60.

Całą rozmowę z Wojciechem Ziębą można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj