fot. pixabay.com

Piąty dzień Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia

Dziś piąty dzień modlitwy za życie zainicjowanej przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Modlimy się o prawe sumienie dla lekarzy, położnych, pielęgniarek i farmaceutów.

Lek. med. Małgorzata Kozieł, laryngolog, zaznaczyła, że „lekarz jest sługą. Nigdy nie był panem życia i śmierci”.

 

– Kiedy zabraknie Chrystusa, lekarz przestaje stać na straży życia i wchodzi w rolę wykonawcy usług medycznych. Profesjonalizm rozumie wtedy jako wyzbycie się refleksji etycznej. Antykoncepcja, aborcja, eutanazja, in vitro to towar na zamówienie, który ma dostarczyć – zauważyła lek. med. Małgorzata Kozieł.

Ewa Ciszewska ze Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski zwróciła z kolei uwagę na to, że „w pracy lekarza, pielęgniarki, położnej, farmaceuty, uczciwość i wierność wartościom zawodowym, własnemu człowieczeństwu i przede wszystkim Bogu, zostają dramatycznie wystawione na próbę”.

– Często doświadczani są oni wiele razy każdego dnia. (…) Powołaniem wszystkich pracowników służby zdrowia jest pielęgnowanie ludzkiego życia w najbardziej kruchych momentach – zaznaczyła Ewa Ciszewska.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl