fot. PAP/Leszek Szymański

B. Wróblewski: Będę ambasadorem praw polskiej rodziny, matek, ojców, kobiet i dzieci

Będę ambasadorem praw polskiej rodziny, rodziców, matek, ojców, kobiet i dzieci. Potrzebne jest egzekwowanie wolności i praw, rozwoju kolejnych programów społecznych wspierających rodziny i rodziców – zadeklarował poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, wybrany przez Sejm na RPO.

15 kwietnia Sejm wybrał Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko RPO. W głosowaniu przepadły kandydatury prawnika Sławomira Patyry i działacza społecznego Piotra Ikonowicza. By Bartłomiej Wróblewski mógł objąć urząd Rzecznika, jego kandydaturę musi zaakceptować jeszcze Senat.

Poseł PiS podczas konferencji prasowej w Sejmie podkreślił, że należy przełamać wielomiesięczny pat, który jest związany z wyborem nowego RPO. Poinformował, że skierował list do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz do wszystkich klubów i kół parlamentarnych z prośbą o spotkanie. Wyraził nadzieję, że do takich spotkań dojdzie.

Poruszył też kwestię dotyczącą spraw „rodziny, rodziców, wychowania, edukacji, matek, ojców, kobiet i dzieci”. W tym kontekście zwracał uwagę, że polska konstytucja w wielu artykułach mówi o szczególnym znaczeniu rodziny.

„Mówi o wolnościach i prawach rodzin, ale także matek, dzieci. To jest bardzo ważna część naszej konstytucji i naszej codzienności” – zauważył poseł.

Zapewnił, że jeśli zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich, szczególnie dużo uwagi chciałby zwrócić na sprawę samotnych matek.

„Ich praw, wsparcia dla nich. Z drugiej strony nie może zapominać o samotnych ojcach, szczególnie wtedy, kiedy ograniczane są ich prawa kontaktu z dziećmi” – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Zadeklarował, że będzie zaangażowany w sprawy kobiet, w szczególności, jeśli chodzi o dyskryminację płacową, a także w podjęcie tematu regulacji zabezpieczenia społecznego.

„Przepisów emerytalnych, które stawiają kobiety w trudniejszej sytuacji” – zaznaczył.

Bartłomiej Wróblewski wskazał, że innym obszarem, któremu poświęci dużo czasu, to „kwestia awansu zawodowego kobiet, aby regulacje w różnych obszarach, różnych sferach życia, sferach zawodowych, które dzisiaj nie zawsze są korzystne, a czasami są dyskryminujące, ulegały zmianie, po to, żeby macierzyństwo nie było związane z tego rodzaju konsekwencjami dla kobiet”.

„Będę ambasadorem praw polskiej rodziny, rodziców, matek, ojców, kobiet, dzieci. Tego wsparcia potrzeba, egzekwowania wolności i praw, rozwoju kolejnych programów społecznych wspierających rodziny i rodziców” – zapowiedział kandydat na RPO.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl