fot. pixabay.com

W woj. dolnośląskim policjanci zabezpieczyli niewybuchy z II wojny światowej

Na terenie powiatu złotoryjskiego w dwóch różnych miejscach znaleziono kilkanaście niewybuchów z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego policjanci pilnowali, żeby nikt postronny nie zbliżał się do niewybuchów.

Podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował w środę, że dyżurny ze złotoryjskiej jednostki policji został powiadomiony o znalezionych niewybuchach w niedzielne i poniedziałkowe popołudnie.

„Zgłaszający ujawnili pociski i ich fragmenty na terenie kompleksu leśnego w okolicach Leszczyny oraz na łące w Nowym Kościele. Miejsca znalezienia niewybuchów zostały zabezpieczone przez policjantów, do czasu przybycia patrolu saperskiego z Bolesławca. Na szczęście, ich lokalizacja była na tyle oddalona od zabudowań, że nie była konieczna ewakuacja mieszkańców” – powiedział podkom. Wojciech Jabłoński.

Dodał, że we wtorek patrol saperski wydobył oraz zabezpieczył kilkanaście niewybuchów. Były to pociski moździerzowe produkcji rosyjskiej.

„Pamiętajmy, że tego typu materiały niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości i mogą stanowić olbrzymie zagrożenie dla życia oraz zdrowia. Nie wolno takich rzeczy dotykać, podnosić czy też odkopywać. Miejsce znaleziska należy zabezpieczyć przed dostępem osób niepowołanych i niezwłocznie poinformować o tym policję lub inne służby” – powiedział policjant.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl