fot. policja.pl

Wielkopolskie: zlikwidowano grupę przestępczą czerpiąca korzyści z nierządu

Policjanci z Poznania zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. W całym kraju zatrzymanych zostało osiem osób, w tym zarządzająca grupą 35-latka.

Zatrzymani mieli organizować działalności małych agencji towarzyskich w wielu miastach w kraju. Policja zlikwidowała m.in. call center, zarządzające pracą prostytutek na obszarze znacznej części Polski. Grupa przestępcza miała uzyskiwać w ten sposób „ogromne korzyści finansowe” – poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani we wtorek. W realizacji brali udział funkcjonariusze z kilku województw i z KGP.

„Istotnym elementem tego seksualnego biznesu było działające we Wrocławiu call center. Zatrudnione tam osoby zajmowały się umieszczaniem ogłoszeń w internecie. W tym miejscu każdego dnia zbierano setki zamówień na seksusługi i spotkania towarzyskie. Centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce, wysyłając do nich umówionych mężczyzn. Także do Wrocławia regularnie trafiał całodzienny utarg” – podał Andrzej Borowiak.

Rzecznik powiedział, że do policyjnego aresztu trafiła 35-letnia kobieta, która założyła i nadzorowała „firmę”. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w call center. W ręce policjantów wpadł też 32-letni ochroniarz i windykator, u którego znaleziono broń palną.

Operacja została przeprowadzona na terenie sześciu województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

„Policjanci wkroczyli jednocześnie do 50 agencji towarzyskich i obiektów, w których przebywały osoby podejrzane. Zabezpieczono gotówkę, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych służących w prowadzeniu seks biznesu” – podał rzecznik.

Jak dodał, zebrany materiał dowodowy przekazano Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, która wszczęła śledztwo.

PAP/RIRM

drukuj