fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: informacja w sprawie jednolitego podatku – do końca roku

Do końca roku zostanie przedstawiona ostateczna informacja w sprawie jednolitego podatku – poinformowała premier Beata Szydło.

Wcześniej premier w mediach mówiła, że „wyobraża sobie” taką sytuację, iż rząd wycofa się z pomysłu wprowadzenia daniny. Podkreślała, że Komitet Ekonomiczny przygotowuje różne koncepcje i wyliczenia w tej sprawie.

Dziś szefowa polskiego rządu była pytana na konferencji prasowej o przyszłość jednolitego podatku.

– Rada Ministrów do końca tego roku, do końca grudnia, poinformuje, czy prace nad podatkiem (jednolitym) będą kontynuowane i czy ta danina zostanie wprowadzona pod obrady rządu, a potem Sejmu i wejdzie w życie – tak jak wcześniej pojawiały się informacje – w 2018 roku, czy też nie będziemy decydowali się na podjęcie tych kroków. W tej chwili nie ma żadnej decyzji. W tej chwili nie ma zmiany systemu podatkowego. I jeszcze raz podkreślę – do końca roku zostanie przedstawiona ostateczna informacja, co dalej, jeśli chodzi o podatek jednolity – powiedziała premier Beata Szydło.

Na początku października szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk mówił, że jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń.

Rząd chciał poprzez takie rozwiązanie zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

RIRM

drukuj