fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

B. Szydło: Wybory prezydenckie powinny odbyć się jak najszybciej

Szefowa sztabu programowego Andrzeja Dudy Beata Szydło powiedziała, że wybory prezydenckie powinny odbyć się jak najszybciej, by nie zajmować się dalej kampanią, ale sprawami ważnymi obecnie dla Polaków.

Była premier zapewniła dziś na konferencji prasowej, że Zjednoczona Prawica robi wszystko, by wybory prezydenckie odbyły się w bezpieczny sposób i zostały przeprowadzone w maju, tak jak to wyznaczono wcześniej.

Europoseł Beata Szydło wskazała, że w obliczu kryzysu związanego z koronawirusem przeciąganie wyborów nie służy Polsce i Polakom.

– Myślę, że wybory powinny odbyć się jak najszybciej, w tym właśnie terminie po to, żebyśmy mogli skończyć ciągnącą się kampanię wyborczą i żebyśmy mogli wreszcie zająć się tym, na czym Polacy się dzisiaj koncentrują; przejść do spraw najważniejszych – gospodarki. To dzisiaj ten temat, który absorbuje wszystkich. Rząd wychodzi z kolejnymi propozycjami. Pan prezydent bierze aktywny udział w przygotowywaniu tych rozwiązań. Dlatego między innymi zdecydowano, że rozwiązanie wyborów korespondencyjnych to dobry sposób na to, by te wybory mogły się odbyć. One będą bezpieczne – podkreśliła Beata Szydło.

O tym, że wybory powinny odbyć się w maju i nie ma w tej sprawie innej możliwości, mówili dziś w mediach także inni politycy PiS, między innymi zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Wybory prezydenckie planowane są na 10 maja. Zjednoczona Prawica chce, by odbyły się one w formie korespondencyjnej. Ustawa PiS w tej sprawie jest w Senacie.

RIRM

drukuj