fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Dania jest dla Polski bardzo ważnym partnerem

Bardzo dobra wizyta i spotkanie. Dania jest dla Polski bardzo ważnym partnerem – powiedziała premier Beata Szydło, która spotkała się dziś w Warszawie z premierem Danii Larsem Lokke Rasmussenem.

Jak podkreślała szefowa rządu na konferencji prasowej, rozmowy dotyczyły spraw bezpieczeństwa w kontekście kryzysu migracyjnego i ostatnich działań Rosji na Bałtyku.

Poza tym poruszone zostały kwestie współpracy gospodarczej na linii Warszawa – Kopenhaga, zwłaszcza strategicznego gazociągu Baltic Pipe.

Premier Beata Szydło zwróciła uwagę, że Polska jest z Danią silnie związana gospodarczo.

– Rozmawialiśmy o tym, że chcemy ciągle poprawiać warunki dla współpracy gospodarczej. Polska przygotowuje w tej chwili pakiet rozwiązań, które wychodzą naprzeciw inwestorom. To jest priorytet naszego rządu. Rozmawialiśmy też o sprawach, które dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W tym kontekście strategiczna inwestycja, którą chcemy realizować, Baltic Pipe, jest dla nas, dla Polski, niezwykle istotna. Z satysfakcją odnotowuję, że jest zrozumienie dla realizacji tej inwestycji i że dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo energetyczne Polski będzie dużo większe – powiedziała premier Beata Szydło.

Podczas konferencji prasowej premier Szydło odniosła się także do sprawy przymusowej relokacji uchodźców i powtórzyła negatywne stanowisko Polski w tej kwestii. Poinformowała również, że ustalony został termin następnego spotkania polsko-duńskiego.

RIRM

drukuj