fot. PAP/Jacek Bednarczyk

B. Szydło: Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest dla nas najważniejsze

„Jako premier zrobię wszystko, by Polacy byli bezpieczni. Dziś musimy być solidarni z narodem francuskim” – powiedziała Beata Szydło. Razem z małopolskimi parlamentarzystami PiS-u złożyła kwiaty pod konsulatem Republiki Francji w Krakowie i oddała hołd ofiarom zamachów terrorystycznych w Paryżu.

W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło wieczorem w Paryżu, zginęło 128 osób. a 99 pozostaje w stanie krytycznym.

Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

Odpowiedzialność za zamachy wzięli na siebie Dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Desygnowana na premiera Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami wyraziła dziś wyrazy solidarności z bliskimi ofiar tragedii.

– W tych trudnych chwilach łączymy się przede wszystkim z rodzinami i bliskimi ofiar tej ogromnej tragedii. Jesteśmy solidarni z narodem francuskim. Modlimy się za Paryż, modlimy się za ofiary. Chcę dodać, że jako premier polskiego rządu zrobię wszystko, żeby Polacy byli bezpieczni. To jest mój cel i to jest najważniejsze zadanie. Dzisiaj musimy być solidarni i musimy być przede wszystkim z narodem francuskim. Jeszcze raz podkreślam: bezpieczeństwo Polek i Polaków jest dla nas najważniejsze – podkreśliła premier Beata Szydło.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński złożył wcześniej kwiaty pod ambasadą Francji w Warszawie.

„Doszło do wielkiej tragedii. Żal, ból. I jedno życzenie dla Francuzów: bądźcie dzielni, bądźcie silni” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Z kolei Konrad Szymański, który w rządzie Szydło ma być ministrem do spraw europejskich, ocenił dziś, że wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców.

 

RIRM

drukuj