fot. PAP/Piotr Polak

B. Szydło: Andrzej Duda jest gwarantem polskiej tradycji, wartości, tożsamości

Andrzej Duda jest gwarantem polskiej tradycji, polskich wartości i tożsamości – mówiła w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Radomia europoseł Beata Szydło. Dodała, że prezydent głęboko wspiera też programy społeczne i prorozwojowe.

B. premier podkreślała, że prezydent Andrzej Duda nie „boi się mówić jasno, skąd jesteśmy, z jakich tradycji wyrośliśmy i jakich tradycji powinniśmy bronić”.

„Ma odwagę przeciwstawić się ogromnej machinie propagandowej wytaczanej z różnych stron i nie tylko z Polski, ale również tej machiny propagandowej, która zmienia także oblicze Europy” – stwierdziła Beata Szydło.

Wskazała, że prezydent deklaruje, iż szanuje wszystkich, i że Polska jest krajem tolerancyjnym.

„Ale jeżeli szanujemy wszystkich, to szanujmy również tych, którzy chcą chodzić do kościoła, którzy chcą posyłać dzieci na religię; nie szydźmy z nich, nie pozwólmy, żeby niszczono religię” – mówiła europoseł.

Według niej prezydent Andrzej Duda jest gwarantem polskiej tradycji, wartości i tożsamości.

„Dzisiaj ci, którzy uważają się za mniejszość, ci którzy ciągle krzyczą o prawach człowieka, ci którzy mówią, że ich prawa są łamane, sami łamią prawa tych, którzy chcą żyć w kraju, w którym każdy jest szanowany za swoje poglądy. Ci ludzie również atakują tych, którzy dziś mówią +pozwólcie nam wierzyć, pozwólcie nam chodzić do kościoła, nie łamcie nam naszych praw+” – stwierdziła Beata Szydło.

Według niej coraz częściej można się dziś spotkać się z tego rodzaju polemiką i retoryką.

„I prezydent Andrzej Duda mówi bardzo jasno: +ja szanuje każdego, ale nie pozwolę, żeby te wartości, które zbudowały Polskę i Europę, były zaniechane, czy żeby były niszczone+” – stwierdziła b. premier.

Beata Szydło podkreśliła, że przez ostatnie pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy wiele udało się zrobić w zakresie wsparcia polskiej rodziny. Jak zaznaczyła, Polska jest dzisiaj stawiana za przykład państwa, w którym jest prowadzona mądra polityka wspierania rodzin.

„Potrafiliśmy też połączyć programy społeczne z programami prorozwojowymi. Powiedzieliśmy bardzo jasno, że dziecko to nie jest koszt, dziecko to inwestycja” – wskazała poseł PE, zaznaczając, że programy prospołeczne, np. „500 plus” mają jednocześnie pomagać w rozwoju kraju.

Według Beaty Szydło „500 plus”, obniżenie wieku emerytalnego to „kamienie milowe rozwoju Polski w ciągu ostatnich lat, fundamenty i podwaliny tego wszystkiego, co dzieje się teraz w Polsce”.

„To prezydent Duda będzie gwarantem tego, że te kamienie milowe będą trwały i będą rozwijane kolejne programy społeczne, które będą przyczyniały się do rozwoju” – przekonywała.

Europoseł podkreśliła także, że na kolejne lata prezydent Andrzej Duda zaproponował programy, w których położono silny nacisk na rozwój kraju.

„Na to, by każda miejscowość w Polsce miała swoją szansę. Fundusz Dróg Lokalnych, Fundusz Samorządowy, inwestycje takie jak: CPK, przekop Mierzei Wiślanej, a więc i wielkie inwestycje, które mają sprawić, że Polska będzie w Europie jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów (…), ale obok tego realizowane będą inwestycje potrzebne każdej wspólnocie lokalnej” – zaznaczyła Beata Szydło.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl