B. Kownacki: To, co robią posłowie opozycji, to marny kabaret

W programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Bartosz Kownacki podkreślił, że działania opozycji przypominają marny kabaret, ale obawia się, że ich prowokacje mogą przynieść dramatyczne w skutkach efekty. Wiceminister obrony odniósł się również do kwestii nowych samolotów dla VIP-ów.

W ostatnim czasie wiceszef resortu obrony otrzymywał różnego rodzaju pogróżki na portalu społecznościowym. Polityk podkreślił, że te wpisy wiążą się z wydarzeniami, które miały miejsce 16 grudnia w Sejmie.

W różnego rodzaju mediach jest przyzwolenie na język nienawiści wobec obecnej partii rządzącej. Chodzi nie tylko o media, ale również uczestników życia publicznego, bo także o aktorów, dziennikarzy, piosenkarzy etc., którzy pozwalają z ogromną pogardą i agresją słowną odnosić się do obecnej władzy. Te wpisy są efektami właśnie tego języka nienawiści. Dochodziły one do mnie po 16 grudnia, a więc po próbie tego komicznego przewrotu, ale jasno trzeba podkreślić, że była to próba przewrotu – powiedział Bartosz Kownacki.

Oczekuję od opozycji i mediów, że odetną się od tego języka agresji i nie będzie już przyzwolenia na tak agresywny język w stosunku do rządzących, mówił wiceszef MON.

W niedalekiej przeszłości mięliśmy przykłady, w których dochodziło do dramatów. Jeżeli opozycja nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi, bo widać, że dąży do próby rozlewu krwi i wymierzenia sprawiedliwości rozumianej na swój sposób, to oby nigdy nie doszło do różnego rodzaju dramatów. Mam nadzieję, że odpowiedzialni politycy będą bardzo jasno przeciwstawiali się tego rodzaju wypowiedziom – wskazał.

Parlamentarzysta odniósł się również do obecnej sytuacji w Sejmie, gdzie posłowie opozycji nadal okupują salę plenarną.

To, co dziś robią posłowie opozycji, to jest marny kabaret. Jakieś przyśpiewki, pseudo deklamacje, oglądanie dokumentów posłów partii rządzącej – to są żenujące zachowania, nielicujące z powagą parlamentu. (…) Zwykli ludzie patrzą na to z zażenowaniem i nie potrafią zrozumieć zachowania opozycji. Odnoszę wrażenie, że część doświadczonych polityków Platformy Obywatelskiej chciałaby się z tego przedsięwzięcia wycofać, ale jest jeszcze grupa młodych polityków, którzy nie do końca rozumieją, na czym polega debata publiczna. Oni działają pod wpływem emocji i jeszcze ten konflikt podgrzewają – powiedział wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Za pół roku będą w Polsce dwa nowe samoloty dla VIP-ów Boeing Business Jet’y. Dziś mogę powiedzieć, że ta sprawa nie jest procedowana, ale już została zamknięta i te samoloty w Polsce będą na pewno – podkreślił Bartosz Kownacki.

Ten samolot będzie wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa, m.in. będzie mógł lądować w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Sytuacja, jaka miała miejsce w Smoleńsku na pewno się nie powtórzy, gdyż nieważna jest widoczność. Tam są odpowiednie systemy, które pozwalają widzieć wszystko, co samolot ma przed sobą. To znakomicie zwiększa bezpieczeństwo – powiedział polityk.

Boeing Business Jet’y to nie jedyne maszyny, które będą dostępne dla VIP-ów i które zakupi polski rząd.

Mam nadzieję, że w 2017 r. będzie już pierwszy duży samolot dla najważniejszych osób w państwie. Będzie on w wersji cywilnej, bo wersja wojskowa wymaga dozbrojenia i to trwa nieco dłużej. Przetarg na ten samolot musi zostać rozstrzygnięty do końca I kwartału 2017 r. (…) Będzie on mógł zabrać na pokład odpowiednio do 100 osób, jeśli idzie o transport bliski, a więc do Islandii czy Brukseli, a do 40 osób np. do Stanów Zjednoczonych. Mam nadzieję, że już w listopadzie ten samolot będzie w pełni gotowy do transportu najważniejszych osób w państwie – zaznaczył wiceszef MON.

Poprzedni rząd nie dość, że nie kupił żadnych samolotów i nie planował nic kupować, to nawet nie przygotowywał kadry, a szczególnie pilotów, którzy mogliby sterować samoloty dla VIP-ów, mówił wiceminister w resorcie obrony.

Do obsługi takiej floty samolotowej potrzebnych jest około 100 osób. Trzeba powiedzieć, że nawet w programach szkolenia od 2008 r. nasi poprzednicy w ogóle nie uwzględniali takiej sytuacji. My dzisiaj sporządziliśmy cały kompleksowy program przygotowania do transportu osób najważniejszych w państwie – dodał Bartosz Kownacki.

Program „Polski punkt widzenia” dostępny jest [tutaj]

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl