fot. Tomasz Strąg

B. Kempa: Związkowcy z „Solidarności” i mieszkańcy Bogatyni będą wypraszać u Matki Bożej wszelkie potrzebne łaski. Od zawsze była naszą ostoją, miejscem, gdzie mogliśmy prosić i byliśmy wysłuchani

Związkowcy z „Solidarności” oraz mieszkańcy Bogatyni udają się na Jasną Górę, aby prosić o pomyślne rozwiązanie sporu wokół kopalni w Turowie. W pielgrzymce udział biorą szefowie związków zawodowych, kapelan górniczej „Solidarności” oraz burmistrz Bogatyni.

O godz. 20.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana będzie Msza święta. Następnie pielgrzymi spotkają się na wspólnym Apelu Jasnogórskim. Uczestnicy będą prosić o szybkie i pomyślne rozwiązanie sporu z Czechami, który został przeniesiony na arenę unijną. Mieszkańcy Bogatyni zaznaczają, że zamknięcie kopalni i elektrowni w Turowie to silny cios w lokalną społeczność, której praca i życie są silnie powiązane z tymi zakładami.

Europoseł Beata Kempa, która weźmie udział w pielgrzymce, podkreśla, że Polacy zawsze w trudnych chwilach gromadzą się przy Matce Bożej Jasnogórskiej, będącej Królową naszego narodu.

– Od zawsze była naszą ostoją, miejscem, gdzie mogliśmy prosić i byliśmy wysłuchani. Myślę, że decyzja podjęta przez pracowników kopalni, elektrowni i szefa związków zawodowych jest słuszna. Będą oni wypraszać u Matki Bożej wszelkie potrzebne łaski dla tego regionu i dla Polski. Trzeba nam wiedzieć, że dziś Turów, a jutro może być każde inne miejsce, które nie spodoba się tym, którzy decydują w Brukseli. Jest to dla nas wielkie zagrożenie, dlatego połączenie się wszystkich dobrych ludzi, a takimi ludźmi są członkowie Rodziny Radia Maryja, spowoduje pozytywne rozwiązanie tej bardzo  trudnej sytuacji – akcentowała Beata Kempa.

Polsko-czeskie rozmowy na temat kopalni Turów będą kontynuowane w poniedziałek. [czytaj więcej] Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, oraz jej czeski odpowiednik spotkali się w piątek w ambasadzie RP w Pradze.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl