B. Kempa: przełamana Polska resortowa

Przy organizacji Światowych Dni Młodzieży tzw. Polska resortowa została po raz pierwszy przełamana w stu procentach – podkreśliła we wtorek szefowa kancelarii premiera Beata Kempa w wystąpieniu podsumowującym rok rządu.

Kempa odniosła się do przygotowań i realizacji wizyty papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży w lipcu.

„Obejmując stanowisko szefa kancelarii premiera nie spodziewałam się, że zastanę przygotowania do realizacji tego wielkiego wydarzenia zaniedbane i opóźnione o bardzo wiele miesięcy. Nie było przygotowanych harmonogramów, planów zabezpieczeń, nie zostały wszczęte przetargi na zabezpieczenie podstawowej infrastruktury” – wyliczała.

Minister przypomniała, że premier powołała zespół ds. przygotowania ŚDM. Jak zaznaczyła „w błyskawicznym tempie” powstała specustawa dot. ŚDM. Poinformowała, że w ciągu pół roku odbyło się ponad 40 posiedzeń zespołu, zostały też powołane zespoły robocze. Kempa dodała, że powstała szczegółowa analiza dot. zabezpieczenia ŚDM; była badana sprawność działania podległych państwu instytucji na incydenty m.in. gotowość służb.

Szefowa KPRM zaznaczyła, że w prace zespołu byli zaangażowani wszyscy ministrowie.

„Działania, które trzeba było rozwiązać natychmiast, były rozwiązane natychmiast. Tzw. polska resortowa po raz pierwszy została w stu procentach przełamana” – oceniła.

Kempa poinformowała, że przez rok w KPRM premier gościła ok. 50 zagranicznych delegacji; w tym 16 premierów i prezydentów. W tym czasie odbyło się 14 podróży zagranicznych Beaty Szydło.

Minister poinformowała też o powołaniu centrum oceny administracji.

„Wprowadzenie bardzo żelazną ręką rozwiązań, które mają prowadzić nas do oszczędności, a także wiele innych przedsięwzięć pokazały, że był to dobry rok” – podsumowała szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl