Apel do rządu ws. ustawy o leczeniu niepłodności

Polscy naukowcy apelują do parlamentarzystów w sprawie rządowego projektu ustawy o leczeniu niepłodności. Już po raz drugi na przestrzeni kilku lat 300 naukowców różnych specjalności zwraca uwagę posłów i senatorów na konieczność zakazania procedury in vitro oraz refundacji naprotechnologii.

Naukowcy podkreślają, że in vitro, związane z niszczeniem życia, jest głęboko nieetyczne i dlatego powinno być uznane za niezgodne z prawem.

Obecnie Sejm pracuje nad ustawą, która umożliwia skorzystanie z procedury in vitro małżeństwom oraz osobom pozostającym w konkubinacie.

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, jeden z sygnatariuszy apelu naukowców, zaznacza, że już sama nazwa rządowego projektu zawiera kłamstwo.

– W nazwie tego projektu jest zapisane, że to jest ustawa o leczeniu niepłodności. Procedura in vitro, której w całości jest poświęcony ten projekt, niczego nie leczy, bo para – przed stosowaniem i po zastosowaniu tej procedury – jak była bezpłodna, tak dalej jest dalej. Całkowicie pominięto sprawę naprotechnologii. Sama procedura in vitro – cały czas to powtarzam, bo nowe informacje potwierdzają to twierdzenie – jest procedurą śmierci i kalectwa –  podkreślił dr inż. Antoni Zięba.

Naukowcy apelują do parlamentarzystów o szerokie upowszechnienie naprotechnologii, która jest nowoczesną metodą diagnozowania i leczenia niepłodności.

Na żadnym etapie stosowania tej metody nie dochodzi do niszczenia poczętych istot, naruszenia godności małżeńskiej i poczętej istoty ludzkiej – podkreślają naukowcy i dodają, że w porównaniu do in vitro jest bardziej skuteczna i kilkukrotnie mniej kosztowna.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl