fot. beatakempa.pl

B. Kempa: Poprzez wybory do PE możemy mieć wpływ m.in. na kwestię obrony chrześcijan

Europoseł Beata Kempa podkreśliła, że poprzez wybór odpowiednich reprezentantów w Parlamencie Europejskim możemy mieć wpływ m.in. na kwestię obrony chrześcijan, którzy są gnębieni w wielu regionach świata. Unia Europejska ma instrumenty, by temu przeciwdziałać – oceniła polityk z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Europoseł Beata Kempa w „Rozmowach Niedokończonych” w Radiu Maryja i TV Trwam wskazała na konieczność powołania wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej ds. mniejszości religijnych.

To jest kwestia sytuacji chrześcijan w wielu miejscach na świecie – wskazała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do PE. Beata Kempa przypomniała, że postulat ten bezskutecznie był kierowany do obecnej przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen.

– Trzeba będzie się domagać od nowego szefa Komisji Europejskiej (…) natychmiastowego powołania wysokiego przedstawiciela ds. mniejszości religijnych. To kwestia kondycji sytuacji chrześcijan w wielu miejscach na świecie. Tam, gdzie Unia Europejska świadczy dużą pomoc rozwojową i humanitarną, tam można domagać się przede wszystkim respektowania praw chrześcijan, a jest tak np. w Nigerii. Tamtejsi biskupi proszą o interwencję, bo sytuacja jest dramatyczna – wskazała Beata Kempa.

Europoseł zauważyła, że wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej mógłby pomóc chrześcijanom w wielu regionach wzorem tego, co zrobił Słowak Jan Figel, który przed laty przyczynił się do uwolnienia Asii Bibi z więzienia.

Katolicy mogą mieć wpływ na tego rodzaju działania – dodała Beata Kempa. Bardzo ważne, jak podkreśliła, by delegacja Polski i ludzi wartości w nowym Parlamencie Europejskim była jak najbardziej liczna. Polityk zachęciła jednocześnie Polaków do dobrego rozeznania i rozliczenia obecnych europosłów z ich dotychczasowych dokonań.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca 2024 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl