fot. Monika Bilska

PE uchylił immunitety Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Tomaszowi Porębie oraz Patrykowi Jakiemu

Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu europarlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Tomasza Porębę i Patryka Jakiego. Sprawa ma związek ze spotem PiS ostrzegającym przed polityką migracyjną Platformy Obywatelskiej, który promowała czwórka europosłów. Zostali oni oskarżeni o nawoływanie do nienawiści.

https://twitter.com/PatrykJaki/status/1721897385729876112

Politolog, dr Krzysztof Kawęcki, ocenia, że decyzja Parlamentu Europejskiego ma charakter polityczny, a nie merytoryczny.

– To przejaw represji wobec polskich polityków, którzy występowali w obronie polskiej racji stanu przed lewicowo-liberalnym dyktatem sił w Parlamencie Europejskim. Te siły, które dominują w PE, podjęły decyzję o wykluczeniu wręcz z debaty publicznej tych europosłów. Być może ma to na celu uniemożliwienie im kandydowania do PE w przyszłorocznych wyborach – wskazuje dr Krzysztof Kawęcki.

Polskich europosłów oskarżył Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Lewicowy aktywista kilka lat temu został skazany przez polski sąd za oszustwa gospodarcze. Gaweł obecnie mieszka w Norwegii, gdzie otrzymał azyl polityczny.

RIRM

drukuj