fot. Tomasz Strąg

B. Kempa: Pomoc z Polski w 2019 r. kierowana głównie na Bliski Wschód i do Afryki

Bliski Wschód i Afryka to rejony, do których w głównej mierze będzie w tym roku trafiała pomoc z Polski – zapowiada minister Beata Kempa, odpowiedzialna w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za koordynację pomocy humanitarnej.

Polityk wskazała, że najpoważniejszy kryzys panuje obecnie w Syrii i to tam w dalszym ciągu będzie kierowana pomoc z naszego kraju. Polska będzie też pomagać mieszkańcom Iraku.

Minister Beata Kempa wyraziła nadzieję, że uda się także dotrzeć w tym roku ze wsparciem do Jemenu. Wskazała, że oprócz pomocy na Bliskim Wschodzie Polska będzie też nieść pomoc w Afryce.

Sudan Południowy, Uganda – jest to kraj chrześcijański, który umieściliśmy z powrotem, na mój wniosek pod koniec roku, do krajów priorytetowych, jeśli idzie o naszą pomoc rozwojową. Wiemy, że są tam potężne obozy, mamy też przypadki Eboli. Więc Afryka powinna być drugim równoważnym kierunkiem – powiedziała Beata Kempa.

Minister Beata Kempa powiedziała też, że chciałaby też, aby większa pomoc trafiła w tym roku do misjonarzy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl