fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] B. Kempa: Działalność marszałka Grodzkiego jest dla Polski groźna

Jest to działalność, która – w mojej ocenie – jest bardzo groźna. Nie tylko z punktu widzenia wizerunku Polski, ale też tego, co dzieje się w Unii Europejskiej. Marszałek Grodzki uzurpuje sobie prawo do kreowania polityki zagranicznej i konsultowania ustaw, które są jeszcze w procesie legislacyjnym, a więc jeszcze nie obowiązują – powiedziała w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł PiS Beata Kempa.

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się w Brukseli z Věrą Jourovą wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej w sprawie reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

– Jest to działalność, która – w mojej ocenie – jest bardzo groźna. Nie tylko z punktu widzenia wizerunku Polski, ale też tego, co dzieje się w Unii Europejskiej. Marszałek Grodzki uzurpuje sobie prawo do kreowania polityki zagranicznej i konsultowania ustaw, które są jeszcze w procesie legislacyjnym, a więc jeszcze nie obowiązują. Jeździ na skargi do Brukseli do osób, które nie lubią Polski – wskazała Beata Kempa.

Jak dodała europoseł, prof. Tomasz Grodzki nie radzi sobie ze sprawowaniem urzędu marszałka Senatu.

– Absolutnie nie udźwignął bagażu, który niesie za sobą poważna funkcja marszałka Senatu i działa ze szkodą dla Polski. Nie wiem, czy to nie jest próba jakiegoś zaistnienia, przykrycia własnych problemów, bo wiemy, że te problemy, które ma pan marszałek Grodzki należy wyjaśnić – powiedziała.

Zdaniem Beaty Kempy takie zachowanie może prowadzić do kolejnych ataków w stronę Polski.

– Może powodować to, że Polska będzie niesłusznie oskarżana na forum areny międzynarodowej za kwestie, które rozwiązuje wewnątrz. Wszelkie traktaty unijne mówią o tym, że wymiar sprawiedliwości to sprawa wewnętrzna każdego państwa – podkreśliła Beata Kempa.

Całą rozmowę z Beatą Kempą, europoseł PiS, z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj