fot. PAP/Marcin Bielecki

T. Grodzki: Wierzę, że R. Trzaskowski może zwyciężyć w pierwszej turze

„Wierzę, że prezydent Trzaskowski może nawet zwyciężyć w pierwszej turze” – powiedział w Szczecinie marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zachęcając do podpisywania list poparcia dla Rafała Trzaskowskiego podkreślił, że kandydat KO na prezydenta proponuje „nową solidarność”.

„Takiego entuzjazmu w różnych miejscach Polski od Podkarpacia po Pomorze dawno nie widzieliśmy” – powiedział podczas konferencji prasowej w Szczecinie marszałek Senatu Tomasz Grodzki, dziękując za podpisy złożone na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

„To jest fala, która jest ciągle wznosząca” – dodał.

Podkreślił, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta proponuje „nową solidarność, nowy porządek”, a także, że chce „skończyć z podziałami na lepszy i gorszy sort, na chamską hołotę i morderców”.

„Prezydent Trzaskowski jasno pokazuje, że każdemu człowiekowi w Polsce i na świecie należy się taki sam szacunek, którego nie okazano George’owi Floydowi. My musimy pokazać, że należy się każdemu – od skromnego obywatela po największych przywódców” – podkreślił Grodzki.

„Ta szansa, która się pojawia w tej chwili – a ja wierzę, że prezydent Trzaskowski może nawet zwyciężyć w pierwszej turze – to nie jest tylko walka o prezydenturę” – kontynuował marszałek Senatu.

Wskazał, że to „walka o przyszły kształt Polski” i o to, „czy będziemy żyć w kraju, który nie będzie podzielony” i zostaną w nim zasypane „rowy nienawiści”, a pojęcie hejtera „przejdzie do lamusa historii”. Podkreślił, że Rafał Trzaskowski jako prezydent „to wszystko przeprowadzi”.

Odnosząc się do formy głosowania w wyborach prezydenckich 28 czerwca marszałek Grodzki zaznaczył, że najważniejsze dla niego jest, iż „stworzyliśmy ludziom prawo wyboru”. Dodał, że jego zdaniem Polacy, „których zaufanie do tej władzy maleje z dnia na dzień” wybiorą głosowanie w lokalach wyborczych, a niewielka liczba osób, które zwykle głosują korespondencyjnie „będzie chciała skorzystać z tej formy”.

Jak poinformował poseł Arkadiusz Marchewka, w czwartek, w pierwszym dniu zbierania podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Szczecinie zebrano ich ok. 5 tys. Do rejestracji kandydata potrzebne jest 100 tys. podpisów, muszą zostać zebrane do 10 czerwca.

PAP

drukuj