fot. pixabay.com

Resort zdrowia apeluje do Polaków o zgłaszanie się na badania diagnostyczne do szpitali

Ministerstwo Zdrowia po interwencjach placówek medycznych apeluje do Polaków o zgłaszanie się na badania diagnostyczne do szpitali.

Do resortu docierają informacje, że pacjenci nie wykonują badań, na które zostali skierowani przez lekarzy. Ma to związek ze strachem wywołanym pandemią.

Szpitale są otwarte na przyjmowanie pacjentów oraz na badania inne niż pod kątem Covid-19 – stwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Niestety docierają do nas informacje, że duża część pacjentów nie zgłasza się na badania diagnostyczne, stąd apel do pacjentów o to, by nie lekceważyli innych chorób poza Covid-19 i innych objawów; by nie lekceważyli badań, na które są kierowani, ponieważ zagrożenie życia może wystąpić w związku z innymi chorobami, nie tylko z Covid-19 – podkreślał rzecznik resortu zdrowia.

Do tej pory Covid-19 wykryto u 25 048 osób. Nie żyje 1 117. Wyzdrowiało już ponad 12 tys. osób, u których potwierdzono zakażenie.

W szpitalach przebywa ok. 2 tys. osób zakażonych koronawirusem. W związku z tym, że liczba osób w szpitalach nie rośnie, rząd podjął decyzję o stopniowym odmrażaniu placówek jednoimiennych. Ok. 50 proc. łóżek ma być dla pacjentów z innymi chorobami.

RIRM

drukuj