fot. PAP/Tomasz Gzell

Strategia walki na drugą falę koronawirusa w Polsce

W resorcie zdrowia powstaje strategia walki z koronawirusem na jesień. Jej szczegóły ma wkrótce przedstawić nowy minister Adam Niedzielski. W piątek liczba zakażeń w Polsce była rekordowa. Obecność wirusa zdiagnozowano u ponad 900 osób.

W Polsce nie ma wielkich ognisk koronawirusa. Wzrost zakażeń pochodzi z mniejszych ognisk. A to pokazuje, że wielu Polaków lekceważy obostrzenia sanitarne.

– Każdego dnia przynajmniej w jednym województwie zawsze mamy wesele – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

Po jednym taki weselu zakażonych może być kilkadziesiąt osób. Wszyscy weselnicy trafiają na kwarantannę.

– Nikt nie wywiera presji na weselników, ale prosimy, apelujemy, by przestrzegane były te wszystkie normy sanitarno-epidemiologiczne na tego typu imprezach – wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz.

Coraz poważniej sytuacja wygląda w Krakowie. To przecież potężne miasto. Jeśli resort zdrowia już teraz aktualizowałby podział na strefy czerwoną i żółtą, to Kraków znalazłby się właśnie w strefie żółtej. A to oznacza ograniczenia. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że nie wydaje ostrzeżeń dla przypadkowych regionów, ale po to, by każdy miał szansę na zastanowienie.

– Czy niedługo czasem nasza nieodpowiedzialność nie spowoduje tego, że nie będziemy organizowali imprez; nie będziemy chodzili na imprezy sportowe; że wesela spadną nam do 50 osób – powiedział rzecznik resortu zdrowia.

Jesienią sytuacja może być jeszcze trudniejsza niż dzisiaj. Dojdzie epidemia grypy. Musi powstać specjalna strategia. To już zadanie dla nowego ministra zdrowia. Adam Niedzielski teraz został kapitanem okrętu.

– Uczestniczył w podejmowaniu decyzji, ale, co więcej, potem musiał te decyzje – jako prezes NFZ – wdrożyć w praktyce – poinformował Łukasz Szumowski, były minister zdrowia.

W resorcie na finiszu są prace nad nową strategią, która ma powstrzymać wirus na jesieni.

– Na pewno będziemy na ten temat jeszcze rozmawiali i przedstawimy dokument – zapewnił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Niebawem Adam Niedzielski ma już oficjalnie odebrać nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl