fot. PAP/Tomasz Wojtasik

ARiMR: Trwa nabór wniosków o pomoc dla rolników, których gospodarstwa ucierpiały w ub.r. na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Rusza nabór wniosków o pomoc finansową dla gospodarzy, którzy w ubiegłym roku ponieśli starty w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. O środki mogą ubiegać się rolnicy, których dotknęły m.in. ulewne deszcze, powódź, susza, przymrozki czy opady gradu. Takich gospodarstw jest ponad 50 tys.   

Wnioski o pomoc przyjmują oddziałały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym kraju.

Do złożenia dokumentów zachęca, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Anna Gembicka.

W ramach tej pomocy będzie można uzyskać od 500 zł do 1200 zł od hektara w zależności od wysokości szkody i rodzaju upraw. Zachęcam wszystkich rolników, którzy ucierpieli w ubiegłym roku z powodu trudnych warunków pogodowych, aby zgłaszali się do agencji i składali wnioski – powiedziała Anna Gembicka.

Na pomoc poszkodowanym rolnikom zabezpieczono 150 milionów złotych. Wysokość dofinasowania uzależniona jest od wysokości szkód, które powstały na powierzchni upraw. Termin na złożenie wniosku o udzielenie pomocy mija 30 czerwca.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl