fot. PAP/Andrzej Grygiel

Apel do prezydenta w sprawie kontrowersyjnej ustawy o in vitro

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska w poniedziałek skieruje do prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawę o in vitro. Obrońcy życia apelują do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie podpisywał ustawy bądź skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. 

Senat opowiedział się za przyjęciem bez poprawek ustawy o tzw. leczeniu niepłodności. Wniosek w tej sprawie poparło 46 senatorów, przeciw było 43, a czworo wstrzymało się od głosu.

Dr Inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, prosi o kontynuowanie nowenny o Dary Ducha Świętego w intencji prezydenta.

Kilka dni temu Senat otrzymał list z Kancelarii Prezydenta, w którym wskazano na wielkie wątpliwości typu konstytucyjnego tej fatalnej, barbarzyńskiej ustawy. Są, więc przesłanki do jej odrzucenia. Są przesłanki, żeby odesłać ją do Trybunału Konstytucyjnego. Proszę, więc gorąco tych, którzy już trwali w naszej nowennie, tych, którzy może się dołączą w tej czy innej formie, żebyśmy trwali w modlitwie o dary Ducha Świętego dla Prezydenta Rzeczpospolitej Polski – apeluje dr inż. Antoni Zięba.

Obrońcy życia podkreślają, że rządowa ustawa legalizująca procedurę in vitro  definiuje istotę ludzką w pierwszych dniach życia, jako grupę komórek. Zupełnie pomija natomiast etyczną, skuteczną i dużo tańszą metodę pomocy bezdzietnym małżonkom, jaką jest naprotechnologia.

W myśl przepisów z procedury sztucznego zapłodnienia będą mogły skorzystać nie tylko małżeństwa, ale także osoby pozostające we wspólnym pożyciu. To otwiera drogę do korzystania z metody in vitro homoseksualistom.

RIRM

drukuj