Antyaborcyjna pikieta przed pałacem prezydenckim
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie trwa pikieta antyaborcyjna. Zorganizowali ją członkowie fundacji PRO – „Prawo do życia”.
Manifestacja jest odpowiedzią na słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który po głosowaniach nad ustawą Solidarnej Polski, ograniczającą prawo do zabijania dzieci nienarodzonych stwierdził, że popiera tzw. kompromis aborcyjny.
– Ta dzisiejsza pikieta ma na celu ukazanie i konfrontowanie tych słów, które prezydent wypowiedział po głosowaniu w Sejmie. Te słowa zabolały nas wszystkich ponieważ myśleliśmy, że jako głowa państwa, prezydent powinien być odpowiedzialny za wszystkie istnienia ludzkie, a nie tylko, za wybrane. Stąd ta pikieta, aby ukazać dwuznaczność, że prezydent państwa, który powinien być za wszystkimi, niestety nie jest – powiedział Wojciech Ciok z Fundacji Pro Prawo do Życia.Jeszcze w tym tygodniu odbędą się pikiety przed biurami poselskimi. Takie manifestacje będą między innymi w Gdańsku we Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie.
Wypowiedź Wojciecha Cioka:
RIRM