Antyaborcyjna pikieta przed pałacem prezydenckim

Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie trwa pikieta antyaborcyjna. Zorganizowali ją członkowie fundacji PRO – „Prawo do życia”.

Manifestacja jest odpowiedzią na słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który po głosowaniach nad ustawą Solidarnej Polski, ograniczającą prawo do zabijania dzieci nienarodzonych stwierdził, że popiera tzw. kompromis aborcyjny.

– Ta dzisiejsza pikieta ma na celu ukazanie i konfrontowanie tych słów, które prezydent wypowiedział po głosowaniu w Sejmie. Te słowa zabolały nas wszystkich ponieważ myśleliśmy, że jako głowa państwa, prezydent powinien być odpowiedzialny za wszystkie istnienia ludzkie, a nie tylko, za wybrane. Stąd ta pikieta, aby ukazać dwuznaczność, że prezydent państwa, który powinien być za wszystkimi, niestety nie jest – powiedział Wojciech Ciok z Fundacji Pro Prawo do Życia.

Jeszcze w tym tygodniu odbędą się pikiety przed biurami poselskimi. Takie manifestacje będą między innymi w Gdańsku we Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie.

Wypowiedź Wojciecha Cioka:


Pobierz Pobierz                                                         

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl