PiS pyta o program „Polskie Inwestycje”

Kilka dni temu minister Finansów Jacek Rostowski i minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski przedstawili program, który miał wykorzystać majątek Skarbu Państwa jako źródło finansowania inwestycji. Posłowie pytają o jego założenia. Mają co do niego obawy.  

Posłowie PiS obawiają się czy nowy projekt nie doprowadzi do przekazania państwowego kapitału finansowego spółkom, nad którymi nie będzie kontroli.

– To co zaproponowano to rewolucja. To oznacza likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa, likwidację sejmowej Komisji Skarbu Państwa, a także likwidację szeregu innych instytucji. Może to także oznaczać przeniesienie ich do prywatnej spółki lub do prywatnych spółek funkcjonowania grupy kapitałowej, Skarbu Państwa. Pod te spółki maja być kreowane i pożyczane  pieniądze – powiedział poseł Przemysław Wipler.

Poseł Wipler dodał, że wraz z posłem Dawidem Jackiewiczem wystosowali kilkadziesiąt pytań  dotyczących tej sprawy.

– Pierwsze podstawowe pytanie jest takie: W jaki sposób pan minister Budzanowski chce mnożyć pieniądze bez szkody dla spółek, którymi chce zabezpieczać ten proces? Drugie pytanie brzmi: Co się stanie gdy pieniądze zostaną wydane na inwestycje i finalnie okaże się, że trzeba będzie zwracać te środki? Czy chcą zmusić kolejny rząd, do tego żeby oni przeprowadzili faktyczną prywatyzację podmiotów, co do których panuje konsensus, żeby ich nie sprzedawać, żeby ich nie prywatyzować? Jak ma wyglądać realizacja konstytucyjnej zasady nadzoru parlamentu nad rządem w tym zakresie gospodarowania, które prowadzone są nad tak poważnymi środkami gospodarczymi ? – dodaje poseł Przemysław Wipler.

 

Konferencja PiS:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl