Rostowski zostanie nowym wicepremierem

Minister finansów Jacek Rostowski zostanie nowym wicepremierem. Ministrem spraw wewnętrznych ma zostać Bartłomiej Sienkiewicz, a dotychczasowy szef MSW Jacek Cichocki zostanie szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

To zmiany, jakie w rządzie ogłosił dziś premier Donald Tusk. Awans Rostowskiego – jak argumentował – ma związek z priorytetami rządu na rok 2013 i 2014, w tym z działaniami prowzrostowymi i utrzymaniem dyscypliny finansów publicznych.

Większych zmian w rządzie należy się spodziewać w połowie roku. Dla PO Jacek Rostowski jest obciążeniem; kojarzy się z podnoszeniem podatków, zadłużaniem Polski – powiedział poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

Pijar i propaganda wzięły górę nad potrzebą realnych zmian – ocenił z kolei lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

 Premier zamiast wymienić polityków nieudolnych na fachowców kompetentnych w przypadku Ministerstwa Infrastruktury, Zdrowia, Edukacji zdecydował się na zmiany czysto propagandowe, związane z doraźną potrzebą swojego gabinetu – z wymianą ministra Arabskiego. To zła informacja dla wszystkich Polaków, którzy liczyli, że te zmiany poprawią jakość pracy rządu. To zła informacja dla tych, którzy liczyli, że ten rząd będzie bardziej profesjonalnie radził sobie z zadaniami w sferze budowy dróg, zapewnienia lepszej ochrony w obszarze Służby Zdrowia, zapewnienia bezpiecznej i dobrej edukacji dla polskich dzieci. Z tych zmian chleba nie będzie – powiedział poseł Zbigniew Ziobro.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl