Andrzej Szymczyk pełniącym obowiązki KGP

Andrzej Szymczyk będzie pełnił obowiązki Komendanta Głównego Policji – poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Insp. Zbigniew Maj złożył dziś rezygnację z funkcji szefa KGP. Jak powiedział, padł ofiarą prowokacji ze strony byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych. Media informują, że komendant jest zamieszany w aferę korupcyjną. Chodzi o historię sprzed 13 lat, która, jak zapewnia insp. Maj, została już raz wyjaśniona.

Minister Mariusz Błaszczak ma nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona. Szef resortu zarekomendował premier Beacie Szydło przyjęcie wniosku insp. Zbigniewa Maja.

– Nawet jest tak, że słyszymy o jakichś prowokacjach. To wszystko świadczy o tym, że należało tę sprawę przeciąć. Decyzja, którą podjął inspektor Maj, jest więc uzasadniona. Rekomendowałem pani premier przyjęcie dymisji KGP. Nie może być takiej sytuacji, w której słyszymy, że ktoś występuje przeciwko komuś i wszystko dzieje się w policji, która ma stać na straży wolności obywatelskich, bezpieczeństwa obywateli, a nie zajmować się sama sobą – akcentuje minister Mariusz Błaszczak.

Insp. Zbigniew Maj został komendantem głównym policji w grudniu. Wcześniej był zastępcą szefa pomorskiej policji.

RIRM

drukuj