fot. PAP/Łukasz Gągulski

Policja: w święta 118 wypadków drogowych; zginęło 17 osób

W czasie Świąt Wielkanocnych na polskich drogach doszło do 118 wypadków drogowych, w których zginęło 17 osób, a 128 zostało rannych – poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Policjanci zatrzymali również 862 nietrzeźwych kierujących.

Z danych przekazanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że w czasie czterech dni – od piątku do poniedziałku, na drogach doszło do 118 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 128 zostało rannych. Zatrzymano 862 nietrzeźwych kierujących.

To o wiele lepsza statystyka niż w okresie ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych. Zdaniem policji przyczyną tak znacznej poprawy jest mniejszy ruch na drogach.

Dla porównania, w ubiegłym roku doszło w okresie świąt do 293 wypadków drogowych, w których zginęły 44 osoby, zaś 327 zostało rannych. Zatrzymano 1450 nietrzeźwych kierowców.

Zdaniem policji trudno jest jednak porównać te liczby ze względu na to, że w okresie pandemii koronawirusa ruch na drogach jest znacznie mniejszy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl