Andrzej Śmietanko odwołany z Elewarru

Dyrektor generalny spółki Elewarr, Andrzej Śmietanko został odwołany. Śmietanko zapowiedział, że nie będzie się odwoływał od decyzji.

Odwołanie Śmietanki to pokłosie nagrania rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z resortem rolnictwa.

Łukasik przekazał Serafinowi, że Śmietanko oprócz pensji ok. 29 tyś. zł, dostaje 3 proc. zysku spółki. W rozmowie Łukasik wspomniał również, że Śmietanko ustąpił z funkcji prezesa firmy, aby otrzymywać większą pensję na niższym stanowisku – dyrektora generalnego, gdzie jak wiadomo nie ograniczała go ustawa kominowa.

W handlującej zbożem spółce Elewarr do 19 września będzie trwać kontrola CBA. Agenci będą sprawdzać sposób zarządzania majątkiem i wydatki na kierowanie spółką.

Poseł Arkadiusz Czartoryski, członek sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej  powiedział, że wcześniej pojawiły się informacje o zatrudnianiu dzieci polityków PSL-u tj. Stanisława Żelichowskiego i Jarosława Kalinowskiego.

Ponadto poseł zwrócił uwagę na fakt, że premier Pawlak kilka razy wspomniał w mediach, że „jesteśmy gronem ludzi, którzy lubią sobie pomagać”. Pytanie jak długo będzie to wybaczane? Zwłaszcza kiedy dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce nie może znaleźć pracy, nawet pomimo dobrego wykształcenia – powiedział poseł Czartoryski.

 


Pobierz Pobierz

 

Wspomnieć należy również o tym, że Michał Tusk syn premiera dostał państwową posadę w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Jak informowały media został on przyjęty bez żadnego konkursu. Zarabia ok. 4 tys. zł. miesięcznie.

 

RIRM

drukuj