Fundusz Pracy uruchomi pół miliarda złotych na rzecz bezrobotnych

Resort pracy, chce by 0,5 mld zł z Funduszu Pracy zostało uruchomione jeszcze w sierpniu. Według resortu pozwoli to utrzymać bezrobocie na koniec roku poniżej 13 proc.

18 lipca br. odbyło się spotkanie Ministra Finansów Jacka Rostockiego i prezesa resortu pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na spotkaniu poruszono kwestię wniosku złożonego przez resort pracy na rzecz zwiększenia wydatków Funduszu Pracy w 2012 roku.

Największą część pieniędzy 0,5 mln otrzymają powiaty o największej stopie bezrobocia. Pieniądze będą przeznaczone na finansowanie aktywizacji grup bezrobotnych, którzy potrzebują natychmiastowego wsparcia.

Ponadto, bezrobocie w czerwcu wyniosło 12,4 proc. i w porównaniu do maja spadło o 0,2 pkt. proc. Minister pracy twierdzi, że uruchomienie tych środków pozwoli na zaktywizowanie około 80 tys. osób. Ponadto podkreśla, że duża część pieniędzy zostanie przeznaczona na wsparcie osób do 30. roku życia.

Zdaniem posłanki Izabeli Kloc, członka sejmowej komisji ds. Finansów, minister  zbyt długo czekał,  żeby te środki przekazać. Posłanka dodała również, że są to środki z Funduszu Pracy, które powinny być bezwzględnie przekazane na walkę z bezrobociem.

 


Pobierz Pobierz

 

Ponadto, zapowiedziano także intensyfikację prac nad zmaksymalizowaniem od przyszłego roku środków europejskich na aktywizację. Do tego jednak potrzebne są nowelizacje odpowiednich rozporządzeń.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl