fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie

Kondycja rynku pracy od dawna nie była tak dobra. Stopa bezrobocia utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie.

Mamy najniższe bezrobocie od 1990 roku. Obecnie to 5,6 procent. Tym samym jesteśmy jednym z liderów w Unii Europejskiej.

– Mamy najniższe bezrobocie od 1990 roku. […]Jesteśmy na czwartym miejscu, jeżeli chodzi o stopę bezrobocia w Unii Europejskiej, wynosi ona w tej chwili 5,6 procent – wskazał Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Poprawia się sytuacja na rynku pracy dla osób młodych. Pracodawcy coraz aktywniej zabiegają o młodych pracowników. Pomagają również rządowe programy wsparcia.

– Nasze programy dla ludzi młodych, które realizujemy także przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, są dobrym przykładem na to, że w krajach unijnych można także szukać rozwiązań, które poprawią sytuację ludzi młodych – podkreślił Stanisław Szwed.

W czerwcu stopa bezrobocia spadnie do rekordowo niskiego poziomu 5,2 procent, a na koniec roku może wynieść 5,4 procent. W tej kadencji Sejmu nie będzie procedowana ustawa o rynku pracy, która przewidywała szereg rozwiązań aktywizujących osoby bezrobotne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj