fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Andrzej Seremet będzie dziś zeznawał ws. Amber Gold

Przed komisją śledczą ds. Amber Gold będzie zeznawał dziś były Prokurator Generalny Andrzej Seremet. O konieczności wezwania Seremeta – w charakterze świadka – członkowie komisji mówili już we wrześniu, czyli na początku prac komisji.

Poseł Jarosław Krajewski podkreśla, że to Andrzej Seremet był odpowiedzialny za całokształt działań prokuratury w okresie afery Amber Gold.  Dodał, że jest to bardzo istotny świadek, który być może przedstawi nowe informacje w całej sprawie.

Myślę, że będzie to istotny świadek, który może będzie też mógł przedstawić nowe informacje na temat tego, jak doszło do tak licznych błędów popełnionych przez prokuraturę. Myślę, że będziemy się pytać jako posłowie z sejmowej komisji śledczej o to, kiedy po raz pierwszy dotarła do niego informacja, że jest prowadzone dochodzenie w sprawie Amber Gold przez gdańską prokuraturę – powiedział Jarosław Krajewski.

Amber Gold to firma powstała na początku 2009 r. Miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W 2012 r. ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy.

Komisja śledcza bada i ocenia prawidłowość i legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez ówczesny rząd, organy śledcze oraz inne instytucje kontrolne państwa m.in. UOKiK czy KNF. Początek dzisiejszego posiedzenia o godz. 10.00.

RIRM

drukuj