SP złoży zawiadomienie na prezesa gdańskiego sądu

Solidarna Polska składa zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa sądu okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego.

Wniosek w tej sprawie zostanie złożony do Prokuratury Generalnej w Warszawie.

Zawiadomienie ma związek z ujawnioną prowokacją, w której osoba podająca się za urzędnika kancelarii premiera miała ustalać z prezesem szczegóły związane m.in. ze sprawami sądowymi szefa Amber Gold.

Poseł Andrzej Romanek z Solidarnej Polski mówi wprost, że jest to erozja Polskiego Sądownictwa. A odwołanie sędziego Milewskiego to zdecydowanie za mało.

Podkreślam, sprawa dotyczy bardzo istotnej kwestii toczącej się właśnie w Gdańsku. Wyłudzenia ogromnych pieniędzy przez spółkę Amber Gold i prezesa, który stoi pod bardzo poważnymi zarzutami stawianymi przez prokuraturę. W związku z powyższym naruszono konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy i co więcej patrzymy na to zachowanie i odnosimy wrażenie, że tu jest jakiś nieracjonalny i wręcz mentalny problem, który pojawia się w Polsce. Możemy powiedzieć wprost: „(…)to jest erozja sądownictwa”. Ministra sprawiedliwości, który żąda wszczęcia postępowania i chce odwołania prezesa sądu okręgowego, to absolutnie za mało. W tym kontekście okazało się, że ryba psuje się od głowy  – powiedział Andrzej Romanek.

 

Wypowiedź Andrzeja Romanka

Pobierz Pobierz
 

RIRM

drukuj